Wir verwenden Cookies, um Inhalte und Anzeigen zu personalisieren, Funktionen für soziale Medien anbieten zu können und die Zugriffe auf unsere Website zu analysieren. Details ansehen…
Montag
23
APR

Разговори во четири очи

19:00
20:00
Македонски народен театар
Organisator der Veranstaltung Македонски народен театар

Anfahrt

Kategorie
#var:page_name# cover

Автор: Ингмар Бергман
Режисер: Нина Николиќ
Адаптација на текстот: Тамара Барачков

Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана Бергман, се соочува со сопствените избори и одлуки, со последиците од животот во мачниот брак, исполнет со тешкотии, со насилство, со чувство на вина и патење. Така, сликата на една традиционална заедница, претставува и соочување со сопствената историја, минатото и идентитетот.

Играат:
Амернис Нокшиќи Јовановска, Нина Деан, Петре Арсовски, Дарја Ризова, Катина Иванова, Благој Веселинов и Дамјан Цветановски.

Продуцент:Томи Салковски
Костимограф: Ивана Каранфиловска Угуровска
Сценограф: Сања Аврамоска
Видео и фотографија: Петар Кочишки
Дизајн на плакат: Ника Гавровска
Консултант за избор на музика: Маја Трајаноска

Извршен продуцент: Симона Угриновска
Инспициент: Александар Рајковски
Тон-мајстор: Александар Арсиќ
Дизајн на светло: Дарко Младеновски
Светло-мајстор: Горјан Темелкоски
Светло-мајстор: Игор Митревски
Видео-оператор: Димитар Димитров
Реквизитер: Соња Крстевска
Гардеробер: Фидан Петровски
Фризер: Бранка Пљачковска

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ
*Цената на билетот е 300 ден.

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ
За подетални информации јавете се на +389.2.3230.304

Ort der Durchführung der Veranstaltung

Македонски народен театар