We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Monday
23
APR

Разговори во четири очи

19:00
20:00

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Автор: Ингмар Бергман
Режисер: Нина Николиќ
Адаптација на текстот: Тамара Барачков

Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана Бергман, се соочува со сопствените избори и одлуки, со последиците од животот во мачниот брак, исполнет со тешкотии, со насилство, со чувство на вина и патење. Така, сликата на една традиционална заедница, претставува и соочување со сопствената историја, минатото и идентитетот.

Играат:
Амернис Нокшиќи Јовановска, Нина Деан, Петре Арсовски, Дарја Ризова, Катина Иванова, Благој Веселинов и Дамјан Цветановски.

Продуцент:Томи Салковски
Костимограф: Ивана Каранфиловска Угуровска
Сценограф: Сања Аврамоска
Видео и фотографија: Петар Кочишки
Дизајн на плакат: Ника Гавровска
Консултант за избор на музика: Маја Трајаноска

Извршен продуцент: Симона Угриновска
Инспициент: Александар Рајковски
Тон-мајстор: Александар Арсиќ
Дизајн на светло: Дарко Младеновски
Светло-мајстор: Горјан Темелкоски
Светло-мајстор: Игор Митревски
Видео-оператор: Димитар Димитров
Реквизитер: Соња Крстевска
Гардеробер: Фидан Петровски
Фризер: Бранка Пљачковска

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ
*Цената на билетот е 300 ден.

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ
За подетални информации јавете се на +389.2.3230.304