We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Tuesday
03
APR

Frankofon Film Festivalı / Festival du Film Francophone

20:00
21:00

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Frankofoniya Həftələri çərçivəsində (1-14 aprel 2018), Frankofon Film Festivalı 8 filmin nümayişini təqdim edir (3-8 aprel). Sözü gedən filmlər Fransa, Yunanıstan, Macarıstan, Litva, Mərakeş, Meksika, Rumıniya səfirlikləri, Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən təklif olunurlar və frankofon kinematoqrafiya yaradıcılığının müxtəlifliyini əks etdirirlər. Filmləri YARAT! Müasir İncəsənət Mərkəzində, Landmark Oteldə, CinemaPlus “Azərbaycan” –da izləyə bilərsiniz.

3 APREL ÇƏRŞƏNBƏ AXŞAMI - YARAT! Müasir İncəsənət Mərkəzi
19.00 - Radu Qabreanın Başsız xoruz filmi
-> http://urlz.fr/6O2H

4 APREL ÇƏRŞƏNBƏ - CinemaPlus Azərbaycan
19.00 - Simon Rubinin Adama filmi
-> https://goo.gl/5KE31M

5 APREL CÜMƏ AXŞAMI - Landmark Cinema
19.00 - Klaudia Sənt - Lüsün Qeyri - adi naqqa balığı filmi
-> https://goo.gl/cYjQ5N

6 APREL CÜMƏ - CinemaPlus Azərbaycan
19.00 - İbolya Feketenin Anam və ailəmizin digər qeyri - adi üzvləri filmi
-> https://goo.gl/xAS3aM

7 APREL ŞƏNBƏ, Landmark Cinema
16.00 - Manusos Manusakisin Ouzeri Tsitsanis filmi
-> https://goo.gl/bZMr5B
18.00, Donatas Ulvidas, Linas Auqutis, Marek Skrobeçki və Rasa Miskinitenin Həşəratların tərbiyəçisi filmi
-> https://goo.gl/sprTZa

8 APREL BAZAR, Landmark Cinema
16.00 - Yan Artüs - Bertranın Mərakeşə quş uçusundan baxış filmi
-> https://goo.gl/PWs1js
18.00 - Mahamat - Saleh Harunun Grigri filmi
-> https://goo.gl/fZTv1H


*****

À l’occasion des Semaines de la Francophonie (1-14 avril 2018), huit films seront projetés dans le cadre du Festival du Film Francophone (3-8 avril). Proposés par les ambassades de France, de Grèce, de Hongrie, de Lituanie, du Maroc, du Mexique, de Roumanie et par la Délégation de l’Union Européenne en Azerbaïdjan, ces films illustrent la diversité de la création cinématographique du monde francophone.
Entrée libre pour l'ensemble des projections programmées dans le cadre du Festival !

MARDI 3 AVRIL - Centre d'Art Contemporain YARAT!
19H00 - Le Coq sans tête, de Radu Gabrea
-> http://urlz.fr/6O2H

MERCREDI 4 AVRIL - CinemaPlus Azerbaïdjan
19H00 - Adama, de Simon Rouby
-> https://goo.gl/5KE31M

JEUDI 5 AVRIL - Cinéma Landmark
19H00 - Les drôles de poissons-chat, de Claudia Sainte-Luce
-> https://goo.gl/cYjQ5N

VENDREDI 6 AVRIL - CinemaPlus Azerbaïdjan
19H00 - Ma mère et autres loufoques de la famille, de Ibolya Fekete
-> https://goo.gl/xAS3aM

SAMEDI 7 AVRIL, Cinéma Landmark
16H00 - Ouzeri Tsitsanis, de Manousos Manousakis
-> https://goo.gl/bZMr5B
18H00, Le dresseur d'insectes, de Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marek Skrobecki et Rasa Miskinyte
-> https://goo.gl/sprTZa

DIMANCHE 8 AVRIL, Cinéma Landmark
16H00 - Le Maroc vu du ciel, de Yann Arthus-Bertrand
-> https://goo.gl/PWs1js
18H00 - Grigris, de Mahamat-Saleh Haroun
-> https://goo.gl/fZTv1H

*****

On the occasion of the Weeks of Francophonie (1-14 April 2018), eight films will be screened as part of the Francophonie Film Festival (April 3-8). Proposed by the embassies of Romania, France, Greece, Hungary, Lithuania, Morocco, Mexico and the Delegation of the European Union in Azerbaijan, these films illustrate the diversity of cinematographic creation in the Francophonie world.
All the screening are Entrance Free !

TUESDAY 3d APRIL, YARAT! Contemporary Art Center
19:00 –The beheaded rooster, by Radu Gabrea
-> http://urlz.fr/6O2H

WEDNESDAY 4th APRIL, CinemaPlus Azerbaijan
19.00 - Adama, by Simon Rouby
-> https://goo.gl/5KE31M

THURSDAY 5th APRIL, Landmark Cinema
19:00 – The amazing catfish, by Claudia Sainte-Luce
-> https://goo.gl/cYjQ5N

FRIDAY 6th APRIL, CinemaPlus Azerbaijan
19:00 –Mom and other loonies in the family, by Ibolya Fekete

SATURDAY 7th APRIL, Landmark
16:00 – Cloudy Sunday, by Manousos Manousakis
-> https://goo.gl/bZMr5B
18.00 - The Bug Trainer, by Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marek Skrobecki and Rasa Miskinyte
-> https://goo.gl/sprTZa

SUNDAY 8th APRIL, Landmark
16.00 - Morocco from above, by Yann Arthus-Bertrand
-> https://goo.gl/PWs1js
18.00 - Grigris, by Mahamat-Saleh Haroun
-> https://goo.gl/fZTv1H