We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Saturday
14
APR

Excursie de VIS în Țara Hațegului • Sâmbătă 14 Aprilie - 129 Lei

07:00
21:00
Vacante Ieftine
Event organized by Vacante Ieftine

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

🚌 Vă invităm într-o EXCURSIE de VIS la BISERICILE de PIATRĂ din Țara Hațegului și ... vîrsli de Salasu, pentru o zi, SÂMBĂTĂ, 14 APRILIE, la doar 129 lei.

Plecarea are loc din Timișoara:
• Sâmbătă 14 Aprilie - ora 07:00 - Str. Gh. Lazăr nr. 10

Tariful include:
• Program turistic cu ghizi profesioniști de limba română
• masă (2 perechi de vîrsli și suc/bere/apă)
• Transport autocar de LUX 4*

☎️ Info & Rezervări: 0731.115.574; 0745.618.197; 0256-705.675
👉 Adresa: Strada Paris nr. 11 - Timișoara
🎟️ Detalii program / rezervări online (plata cu cardul online - apasă pe link-ul următor): https://goo.gl/L3mzTJ

👉 PROGRAM EXCURSIE:
Plecare din Timișoara la ora 7:00.
Timișoara – Densuș (173 km, 3 ore și 10 minute, inclusiv o pauză).
Densuș (ora 10:10) – Staționare 60 minute: biserica de piatră (a doua jumătate a secolului al XIII-lea) + lectură. Ora 11:10 plecare.
Densuș – Strei (30 km, 30 minute).
Strei (ora 11:40) – Staționare 60 minute: biserica de piatră (cumpăna secolelor XIII-XIV) + lectură, Ora 12:40 plecare.
Strei - Stresângeorgiu (5 km, 10 minute).
Streisângeorgiu (ora 12:50) – Staționare 40 minute: biserica de piatră, cel mai vechi monument medieval românesc aflat în picioare (prima jumătate a secolului al XIII-lea) + lectură. Ora 13:30 plecare.
Streisângeorgiu – Sălașu de Jos (30 km, 30 minute).
Sălașu de Jos (ora 14:00) – Pauză de masă, faimoșii virșli de Sălașu, inclusiv cumpărare. Ora 15:50 plecare.
Sălașu de Jos – Sântămărie Orlea (7 km, 10 minute).
Sântămărie Orlea (ora 16:00) – Staționare 1 oră și 15 minute biserica de piatră (sfârșitul secolului al XIII-lea), cel mai vechi ansamblu pictat de pe teritoriul României + prezentare cărți Editura Ariergarda și lectură. Ora 17:15 plecare.
Sântămărie Orlea – Timișoara 180 km (3 ore și 15 minute, inclusiv o pauză).
Sosire în Timișoara aproximativ ora 20:30.