We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Thursday
29
MAR

Stamboll, Selanik 4 dite 110€/person. Date 30 Mars

12:00
12:00
Agjensi Udhetimi - H&P Travel
Event organized by Agjensi Udhetimi - H&P Travel

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Stamboll, Selanik 4 dite 110€/person. Nisja 30 Mars (i konfirmuar), 6 Prill (i konfirmuar), 19 Prill (i konfirmuar) dhe 28 Prill
Stamboll, Selanik 4 dite 119€/person. Nisja 24 Maj (i konfirmuar) dhe 14 Qershor (i konfirmuar)
☎️0697674990/ 0684809999
Ne cmim perfshihet:
1. Udhetim vajtje-ardhje, transfertat dhe shetitjet me autobus.
2. Akomodim ne hotel 4* per 3 nete qendrimi.
3. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.
4. Shoqerues shqiptar gjate qendrimit jashte Shqiperise.

Programi i detajuar
Dita e Parë : Nisja nga Tirana në oren 00.00 te nates te nje dite me pare dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalese e shkurter ne hyrje te qytetit dhe vazhdim I rruges drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel.

Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, Sarajet e Sulltanit, Pasdite do vizitojme Akuariumin me te madh te rajonit dhe kodren e te dashuruarve, pika me e larte nga ku shihet qyteti.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitsa. Pas anijes shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës dhe vizite ne sheshin Taksim. Pasdite vizite ne pazarin e vjeter te qytetit.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja per ne Shqiperi, ndalese ne kthim ne Selanik, vizite panoramike e shkurter e Kulles se bardhe, Sheshi Aristoteli dhe Hagia Sophia. Vazhdimi I udhetimit drejt Tiranes ku mendohet te kthehemi naten vone.

Perfshihen ne udhetimin e autobus
– 3 nete ne Stamboll ne hotel 4* me mengjes
– Transport me autobus
– Guide e Stambollit dhe shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit
- Anije ne Bosfor rreth 2 ore e gjysem ekstra 5 euro/person