We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Thursday
05
APR

Утринска почетничка Аштанга

09:00
10:30
Inside Yoga
Event organized by Inside Yoga

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Утринска Аштанга Јога за почетници.

Научете ги основите на Аштанга Винјаса системот со оваа група наменета за почетници.

Чекор по чекор вовед во правилно дишење, транзиции од асана во асана, мускулни контракции, точки на фокус.

Аштанга јогата го смирува нервниот систем и го поттикнува крвотокот, истовремено чистејќи го телото од акумулирани токсини.

По праксата се чуствуваме смирено и обновено.

Часот го води Тина, сертифициран јога учител од 200 саати. Повеќе за Тина прочитајте тука: https://ashtangayogaskopje.mk/%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

Venue

Inside Yoga