We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Tuesday
27
MAR

Pesem pomladi, območna revija otroških pevskih zborov (2. del)

17:00
18:00
JSKD NOVO MESTO
Event organized by JSKD NOVO MESTO

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

SPORED REVIJE

1. OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŠENTJERNEJ
Zborovodkinja Silvija ŠVELC
• Josip Kaplan (1910-1996)/prir. za Orff Ladislav Györek: Lovec Luka (J. Kaplan, slov. bes. Jože Humer)
• Dejte, dejte, buogajmie (ljudska)
• Tomaž Habe (1947): Ko bom velik (Ivan Sivec)
glasbena spremljava: Glasbeni projekt - izbirni predmet (1. skladba), Petra Jerič, klavir (2. in 3. skladba)

2. MLAJŠI OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŠMARJETA
Zborovodkinja Irena STRAZBERGER
• Miro Kokol: Katarina Barbara (ljudska)
• Robert Kamplet (1971): Zaklad (Vojan Tihomir Arhar)
• Boris Vremšak (1964): Palček Švrk (Milena Batič)
klavirska spremljava: Darja Gašperšič
3. OTROŠKI PEVSKI ZBOR PODRUŽNICE OREHOVICA
Zborovodkinja Mojca KRUH
• Listi šumijo, vprašani smo mi (ljudska)
• Tomaž Habe (1947): Din-don (Tomaž Habe)
• Marijan Vodopivec (1920-1977): Bratovščina Sinjega galeba
(Tone Pavček)
klavirska spremljava: Petra Jerič

4. OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ TONETA PAVČKA
Zborovodkinja Ema IGLIČAR
• Katja Gruber: Preljubi šent Lenart (gorenjska ljudska)
• Katarina Pustinek Rakar (1979): Polž (Bojana Vajt)
• M. Goršič: Vsak kavalir (Peter Svetina)
klavirska spremljava: Jernej Fabijan

5. STAREJŠI OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ ŠMARJETA
Zborovodkinja Tadeja MOLAN
• Tadeja Vulc (1978): Veseli vrtiljak (David Bedrač)
• Janez Hvale (1951)/Lojze Kranjčan (1961): Prijateljice lutke
(Janez Hvale)
• Pavle Kalan (1967): Fse, kaj lazi po ten sveti (Prleška ljudska)
glasbena spremljava: Darja Gašperšič, klavir; Orffovi inštrumenti Nejc Hočevar, Tomaž Perme, Alex Banič Kerin

6. OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ BRŠLJIN
Zborovodkinja Tatjana DOLENC
• Ambrož Čopi (1973): Jes ti bon kipila (istrska ljudska)
• Tomaž Habe (1947): Potok je slekel senčno obleko (Neža Maurer)
• Tadeja Vulc (1978): Burja (Srečko Kosovel)
klavirska spremljava: Ernest Miklič

7. OTROŠKI PEVSKI ZBOR OŠ BRUSNICE
Zborovodkinja Lučka PAVLIN
• Marijan Vodopivec (1920-1977): Bratovščina Sinjega galeba
(Tone Pavček)
• kanon postavil Miro Kokol (1970)/Samo Vremšak (1930-2004):
Speivaj nama Katica (ljudska)
• Radovan Gobec (1909-1995): Kresniček (Radovan Gobec)
klavirska spremljava: Nina Zajec


Strokovno spremljanje: Tatjana Mihelčič Gregorčič
Povezovanje revije: Klavdija Kotar