We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Saturday
07
APR

Dzień Otwartych Drzwi

09:00
13:00

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Program Dnia Otwartych Drzwi 2018:

MATEMATYKA
9.00 - 13.00 Jarmark Matematyczny - sala 25 I p

NAUKI PRZYRODNICZE
9.00 - 13.00 Cyrk Fizyczny - sala 4 parter
9.00 - 13.00 Ciekawe eksperymenty chemiczne - sala 7 parter
9.15 - 11.30 Obserwacje mikroskopowe - preparatów histologii i parazytologii - sala 30 I p

INFORMATYKA
9.00 - 12.00 Prezentacja oprogramowania i zadań z lekcji informatyki, programy stworzone przez uczniów, informacje dotyczące nauczania informatyki w poszczególnych profilach - sala 28 I p

HUMANISTYKA
9.00 – 13.00 Warsztaty teatralne - sala 37 II p
9.00 – 13.00 DKF – Dyskusyjny Klub Filmowy – sala 39 II p
Książka do adaptacji
9.00-13.00 Projekty humanistyczne
- wystawy prac
- dokument filmowy - sala 38 II p
9.00 - 13.00 Historyczna gra szkolna - sala 41 II p
9.00 - 13.00 Wystawa „Sługa Boży ks. Aleksander Zienkiewicz - prefekt w III LO” - mała sala gimnastyczna parter

JĘZYKI I KONTAKTY EUROPEJSKIE
9.00 - 13.00 Punkt informacyjny
• nauka j. niemieckiego w LO III - sala 29 I p
• nauka j. angielskiego w LO III - sala 29 I p
• prezentacja podręczników
• wyjaśnienie zasad międzyoddziałowego nauczania języków obcych
• wymiany międzynarodowe
• konkursy językowe organizowane przez szkołę

SPORT I REKREACJA
9.00 - 13.00 Prezentacja filmów o sporcie, szkoleniu MOS
i Uczniowskim Klubie Sportowym - korytarz przy sali gimnastycznej
9.00 - 13.00 Wystawa poświęcona historii i osiągnięciom
sportowym - korytarz przy sali gimnastycznej
Mecze:
9.00 - 10.10 siatkówka dziewcząt - sala gimnastyczna i boisko
10.00 - 11.20 siatkówka chłopców - sala gimnastyczna i boisko
11.20 - 12.00 piłka nożna chłopców - sala gimnastyczna i boisko
12.00 - 12.45 koszykówka dziewcząt - sala gimnastyczna i boisko

BIBLIOTEKA
9.15 - 10.15 Prezentacja biblioteki i oferta zajęć - sala 6 parter
10.15 - 11.15 Prezentacja twórczości poetyckiej
11.15 - 12.15 Prezentacja literatury związanej z regionem
12.15 - 13.00 Historia LO III w wydawnictwach jubileuszowych

ARCHITEKTURA
9.15 Spotkanie z zainteresowanymi - sala 39 II p, korytarz II p
10.15 Spotkanie z zainteresowanymi - sala 39 II p, korytarz II p
11.15 Spotkanie z zainteresowanymi - sala 39 II p, korytarz II p
9.00 - 12.30 Oprowadzanie zainteresowanych po wystawach ukazujących realizację programu warsztatów - sala 36, 39 II p
9.15 - 12.15 Warsztaty architektoniczne „martwa natura” - sala 42 II p
9.00 – 13.00 Konsultacje z rodzicami i kandydatami do klas architektonicznych - sala 36 II p

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
9.00 - 13.00 Trójkowy Klub Turystyczny - sala 26 I p
9.30 - 12.15 SZACHY Seans gry jednoczesnej (symultanka)
w szachach z udziałem mistrza międzynarodowego - sala 5 parter

PUNKT INFORMACYJNY DLA KANDYDATÓW
Punkt pracuje od godziny 9.00 do 12.30 w holu szkoły na parterze
W punkcie można:
• uzyskać informacje na interesujący temat.
• poprosić licealistów o oprowadzenie po szkole.
• otrzymać Program Dnia Otwartego.
• otrzymać ulotki informacyjne o szkole.
• nabyć zbiorek Zadań Testowych z matematyki z ubiegłych lat