Turniej Bolt Action - Reinforced Platoon 1000pkt - 29.04 (nd)

Event organized by Bolter.pl

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Zapraszamy na „luźny i bezstresowy” turniej Bolt Action, który odbędzie się 29.04.2018 w Bolterze ( Podwale 6, 50-043 Wrocław).

Kolejny turniej kierowany do nowych graczy, ale i weterani znajdą tutaj miejsce. Powoli zwiększamy punkty i zapraszamy do gry ;)

Wpisowe: 5zł LUB zakupy na sklepie za minimum 20zł. W tym drugim przypadku zakup jest bonusowany DARMOWYM standardowym napojem w kawiarni. Resztę reguluje regulamin Boltera.

Nagrody: fajnie spędzony czas w miłym towarzystwie ;)

1.
Cel obu stron: zdobycie punktu (środek stołu). Zajęcie: ten kto ma więcej oddziałów 6” od krawędzi celu na koniec gry dostaje 4 pkt. Dodatkowo otrzymujemy 1 pkt za każdy zniszczony oddział przeciwnika. Jeśli mamy 3 pkt przewagi nad przeciwnikiem odnosimy zwycięstwo!
Losowy wybór strony. Brak hidden setupu.
Czas gry: 6 tur, 7ma na 4+
Pierwsza tura: Połowa armii first wave (w dół), reszta rezerwy.
2.
Cel atakującego: Wydostać się z okrążenia, jak najszybciej!!. Atakujący musi zbiec przez krawędź obrońcy (1 model musi dotknąć krawędzi, wtedy jest zdejmowany ze stołu),Każda(każda!) jednostka atakującego, która wydostanie się z okrążenia jest warta 2 pkt, Dodatkowo otrzymuje 1 pkt za każdy zniszczony oddział piechoty wroga (z sekcji infrantry squads, czyli nie sekcje wsparcia/dowództwo itp, oraz za każdy pojazd ze slotu armoured car/tank)
Cel Obrońcy: powstrzymać atakującego przed wydostaniem się z okrążenia. Obrońca otrzymuje 1 pkt za każdy zniszczony oddział wroga. Jeśli Obrońcy uda się zniszczyć połowę kostek atakującego otrzymuje dodatkowe 2 pkt)
3 pkt przewagi daje zwycięstwo.
Dodatkowa Zasada: Jednostki obrońcy wyczekiwali przebijającej się armii już kilka dni, są zmęczeni i zmarznięci. Każda jednostka Obrońcy zaczyna grę z jednym znacznikiem przygwożdżenia.
Wsparcie lotnicze/artyleryjskie: W związku z prowadzonymi działaniami obu stron w całym rejonie lotnictwo/artyleria ma większy problem z ustaleniem pozycji wroga aby przeprowadzić udane wsparcie. Każdy obserwator ma -1 do rzutu na tabelkę nalotu/bombardowania oraz lotniczy ma dodatkowo -1 na tabelę jaki samolot przyleciał.

Losowy wybór strony.Czas gry: 6 tur, 7ma na 4+
Brak outflanku dla atakującego.
Rostawienie: Obrońca wystawia całą w hidden setupie. Atakujący następnie wystawia połowę swojej armii na stole, reszta wyjdzie z first wave ale w pierwszej turze przy rozkazie RUN każdy oddział pieszy może dodać dodatkowe 6” ruchu.

3.
Cel obu stron: Atakujący musi zdobyć i utrzymać umocnione pozycje z których będzie mógł prowadzić w późniejszym czasie oblężenie miasta.
Umocnione pozycje są oznaczone punktami (k6 punktów wystawiany na przemian zaczynając od obrońcy, minimum 12” od dłuższej krawędzi stołu). Ten z graczy, który ma więcej oddziałów (bez soft skinów i pustych transportów) w obrębie terenu dostaje 1 pkt na koniec każdej tury począwszy od drugiej. Dodatkowo 1 pkt za każdy zniszczony oddział. 3 pkt przewagi daje wygraną.
Losowy wybór strony. Czas gry: 6 tur, 7ma na 4+
Rozstawienie: Obrońca, połowa armii(w dół) 12” od krawędzi w hidden setupie, reszta rezerwy, atakujący: cała armia first wave. Dodatkowo atakujący ma preliminary bombardment.