We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Sunday
08
APR

RSD IV preparty > Darko Spasovski & Simonovski at Tarantino

23:59
04:00
Red Sound District
Event organized by Red Sound District

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

Викендов одиме во Велес, во клубот Tarantino. Промо забавата број 5 ќе се оддржи на 8 април, со сетовите на Darko Spasovski и Simonovski.

Велес, се гледаме на подиум. _______________________________________________

Red Sound District е фестивал на електронска музика, кој концептуално претставува спој на сцените на Скопје и Амстердам. Четвртото издание на RSD ќе се оддржи на 21 април, во МКЦ, Скопје.

Venue

Tarantino