We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Sunday
22
APR

Udhëtim tek Ujëvara e Sotirës

07:30
10:30
Ujëvara e Sotirës
Event organized by Ujëvara e Sotirës

Get Directions

Category
#var:page_name# cover

E çelim sezonin e pranveres , me nje nga perlat e natyres shqiptare , Ujevaren e Sotires . Ju ftojme te bashkoheni per te kaluar nje te diele shumengjyreshe , prane pamjes se mrekullueshme qe dhuron Ujevara .

Ndalesa e Pare eshte ne Qytetin e Gramshit dhe me pas do te vazhdoje udhetimi me automjete deri ne Fshatin Sotire 16 km nga Gramshi. Ujevarat e Sotires jane nje nga perlat e natyres , ato ndodhen rreze Malit te Tomorrit. Emri i Ujevarave te Sotires e ka marr nga fshati me te njejtin emer ku edhe ndodhet ujvara .Keto Ujevara vizitohen cdo vit nga turiste te ndryshem nga vendi dhe bota dhe eshte kthyer ne nje destinacion te rendesishem turistik ! Jane disa ujevara qe dalin nga shkembinjte dhe rrjedhin duke krijuar nje pamje magjepse ! Ujevarat jane rreth 100 m te larta . Pamja magjepese vjen dhe nga fakti qe ujevaren mund ta shohesh lehtesisht nga lendina perballe saj(, duke qene se kjo lendine eshte rreth 70 m larg Ujevares dhe ne lartesi nga tabani i Ujevares rreth 50 m. Gjate rruges nga Fshati Sotire deri tek Ujvara do na shoqeroje here pas here dhe Perroi i Sotires, qe krijohet nga nga keto ujvara. Çfare duhet te keni kujdes gjate aktivitetit :
Ju duhet te respektoni udhezimet e drejtuesve te grupeve !
Nuk duhet te hidhni ne toke mbeturina gjate udhetimit dhe ushtrimit te aktivitetit !

📑Programi:

🚌Nisja nga Tirana ora 7:30 ( Rruga Mine Peza ,kafe Flora )
☕Ndalese për të shijuar pamjen e bukur që ta ofron liqeni i Banjes dhe kafe ne Gramsh.
🌻 Mberritja ne Fshatin Sotire
🌻 Marshim ne kembe nga fshati drejt Ujevares.
🌻 Explorojme ujevarat dhe natyren perreth.Muzike,lojra,foto...
🍔Kohe e lire per shijuar dreken,tek ujevara do te kete BARBEQUE me prodhime te zones dhe pije te ndryshme me cmime te arsyeshme ;)
🚌Pasi shijojme dreken pergatitemi per nisjen ne Tirane

👌Cmimi për këtë aktivitet është: 1’700 Leke personi(per grupet mbi 5 veta cmimi 1500L)

Të përfshira:
🌻 Transporti Tiranë - Ujevara e Sotires - Tiranë
🌻 Guida (shoqeruesit e grupit),muzike, foto,video dhe aktivite sportive.

REZERVONI: Dergoni mesazh tek faqja ne Facebook Outing Albania

Venue

Kafe Flora