We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. Read more…
Progonati Zemra e Laberise

Progonati Zemra e Laberise

Progonat, Tepelenë, 1001, Albania

Get Directions

Add phone number

Categories
Work hours Add information
About -Auron Ing Loçi (AL)-
-Shpati Hila (SHH)-
Progonati Zemra e Laberise cover
Mission ______________________________________________
* Ketu jemi ne linje
* Njerez presim te na vine,
* Le te vine te komunikojme,
* Te gjith ata qe deshirorjne,
* Qe nga Shkodra ne Sarande,
* Qe te gjith jane miqte tane,
* Jemi faqe zemer gjere
* Kemi vend per te tere. 
______________________________________________
Ne te gjithe kete krahine
Kenga ka origjine
I ka sherbyer vatanit
Nga epoka e Jataganit
Me kenge kemi vajtuar
N'ate bote kemi derguar
Dhe prape jemi te bekuar
Djem e vajza si petrita
Me kenge kemi ngrit dhe prita
S'kem te bejme me shejtanin
Me kenge e kendojme dhe Kur'anin...
______________________________________________
Description ______________________________________________
O te huaj na degjoni
kur u themi na kuptoni
fshati yne ne keto rrethana
ska nevoje per reklama
kur u themi qe ka vlera
si themi ti mare era
se qendron ne maje te malit
qe nga koha e sulltanit
skenderbeut e qemalit
i rrinin gardh djemt e te madhit
pyesni te paret tuaj
ne kete vend sjemi te huaj
po doni edhe me shume ejani
se ua them une ... .
______________________________________________
VARGJE ZEMRE:
Me vjen mall per fshatin tim
per shuller e bohotin
shethanas e mali thate
bukurite ne kete fshat
germadhishta si lendine
qe mban era trendeline
per ujet e ftot ne gurr
qe ska per te shteruar kurr
e ctu them me une i ziu
me digjet zemra vetiu
bukurit skan te mbarur
por skam me koh per te shkruar.
______________________________________________
Te gjithe e kemi provuar dhe e kemi zevendesuar
Gezimin kemi adhuruar ndaj jemi duke shkruar
E srrime duke lexuar me popull duhet u trazuar
Kemi zgjedhur ciltersine te zgjerojme shoqerine

KETO FJALE TI KUJTONI PA MUA MOS ME DEGJONI .
______________________________________________
Founded 02/10/2009

Similar places nearby